İlhami Etci

İlhami Etci


Sayın Başkan! Sana iki çift lafım var!

19 Şubat 2020 - 16:20 - Güncelleme: 19 Şubat 2020 - 16:40

Maden işçilerinin sorunlarının çözülmediği ile ilgi bir haber yapmıştık.Bunun üzerine Ahmet Arı facebook sayfasından açıklama yaptı.

Sayın Başkan: Öncelikle şunu bilmelisin.Ben siyasetçi değilim şov yapacak.Verdiğiniz röportaj ve haberde sorunları çözdüğünüzü iddia etmişsiniz.Beni işçilerin yanında olmamakla suçlamışsın.Sen daha dün geldin.Ben beş senediir bu işçilerin sorunlarını haber yapıyorum.Size uğraş vermedi diye bir ithamda bulunmadım.Herkes uğraş verdi.Ama kimse çıkıpta sizin gibi sorunu biz çözdük demedi.Bu konu ile ilgili en az 30 haber yaptım.Seni işçilere destek verirken hiç görmedim.Vermişte olabilirsin.Herkes mazlumun yanında olmalı.İşçilere destekten bahsediyorsun.Bu işçiler 6 aydır maaşlarını alamamışlar,şimdiye kadar neyi bekledin? Çamur atma kelimesini kullanmışsın.Bu kelimeyi kullanırken kullandığın kelimenin anlamını yerine getirerek bu eylemi sen yapıyorsun.Sana yakışmıyor.Yüreği olan bize açıklama gönderir.Biz de yayınlarız..Bizim kimseyle sorunumuz olmaz.Eleştiri her zaman herkese lazım.

Sadece şunu soruyorum Ahmet Arı'ya
İşçilerin sorunlarını çözdük diye verdiğiniz röportaj doğru muydu? Yanlış mıydı? Verilmese daha iyi olmaz  mıydı?

Habere gelince, İşten çıkarılan madenciler yanıma geldi.Ben de haber yaptım.Demek ki sorun çözülmemiş aksine artmış.Madem işçilerin çıkarılacağını biliyordun:İşçilerin işten çıkarılırken tüm haklarının verilmesini niye sağlamadın? Eğer uğraş verdiysen bu konu hakkında neden açıklama yapmadın?İşçilere destek vermedin?.
 

Bu yazı 2877defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • M. Pekşen
    1 ay önce
    Hep birlikte garibanların tazminatından ettiniz...tek tarafli işfeshi hakki ödenmeyen maaşlarının yasal faiziyle birlikte alma şansları vardi......tabiii hakkın yanında olan hakkaniyetli bir avukatla...