İlhami Etci

İlhami Etci


ÖRTMELERİ BEKLEYEN TEHLİKE

12 Mayıs 2021 - 01:54 - Güncelleme: 12 Mayıs 2021 - 02:02


Değirmenlik mahallesinde Pirpınarı Mescidinin üstünde bulunan evlerde çıkan yangın söndürüldü.Şükürler olsun can kaybı yaşanmadı.

Bu bölge Ermenek’te Örtmeler bölgesi olarak ta bilinir.En fazla Örtmenin olduğu bölge bu bölgedir.Beş tane örtme bulunmaktadır.Örtmelerin olduğu evler koruma altındadır.Ancak koruma altındaki evler birer birer göçmektedir.Bu konu ile ilgili bir çok sefer yazılar yazdım.Ama bir sonuca varamadım.Evlerin acilen onarılması gerekiyor.Belediye burayı kamulaştırmalı.Ya da hayırsever birileri satın alıp belediyeye devretmeli.Her yanımız beton yığını olmuşken Dünyada en fazla örtmenin olduğu Ermenek’in başka neyi kaldı ki? Turizm diye hep söylüyoruz.Ama  tarihi hazinelerimize hiç sahip çıkmıyoruz.

Edindiğim bilgilere göre yangının örtmelerden birinden çıktığı söyleniyor.Bazı kişilerin örtmeleri mesken tuttuğunu biliyoruz.Yangın için bir sigara izmariti yetiyor bazen.Bölgeye bir an önce mobese kameraları kurulmalıdır.Bence bu yangın bir uyarıydı.Çok geç olmadan bir şeyler yapılmalıdır.
Önemli olan yok olmadan kurtarmaktır..


 

Bu yazı 1990 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum