İlhami Etci

İlhami Etci


Ermenek'in Çevre İlçelere Etkisi

17 Şubat 2021 - 04:29 - Güncelleme: 17 Şubat 2021 - 12:11

Kökünü inkar edenin,Aslını inkar edenin köküne gıran girer.

Karamanoğlu İlk Ermenek'e yerleşmiştir.Ondan sonra Dünyaya yayılmıştır. Kazakistan'dan göç edilirken Türkiye'de bazı bölgelerde yerleşim olmuştur.1300 yıllarında Anadolu'da 8,5 milyon Türk vardı.Bunların 2 Milyonu Karamanoğluy du.Anadolu'da kurulan ilk şehir Ermenektir.Kökünü bilmeden ona buna sahip çıkmak yanlıştır.Türklüğünüzü ve Türkçenizi Karamanoğullarına borçlusunuz. 1934 yılında Ermenek'e Ermenek'ten ç eletktrik gelmiştir.

Çevre İlçelere göç eden Ermenek'liler  O ilçelere büyük etki yapmıştır..Ancak O ilçelerde yaşayan bazı Ermenekliler geçmişini unutmuş yaşadıkları yere tabi olmuşlardır. Daha düne kadar ışık görmemiş memleketler ,kendilerini aydınlatan insanların ışığını kendi ışıklarıymış gibi göstermekten geri kalmamışlardır.Türkü söylersiniz Türkü de geçen yerler Ermenek'tedir,Atatürk'ün Memleketi Ermenek'e saygı duymayan herkesi kınıyorum.Ermenek sizi aydınlattı.Siz o ışığı kendinize mal ettiniz.Mut,Silifke,Anamur, Erdemli, Alanya,Bozyazı,Karaman,Konya,Gazipaşa,Gülnar,Taşkent,Hadim,Siz bizdensiniz de farkında değilsiniz Utanmayın! Biraz Ermenekli olun! 
Bunun En güzel örneği, Atatürk,Barış Manço,Prof.Dr. Doğan Cüceloğlu,Tefik Sırrı Gür'dür..Fıstıklı Batırık yapanlara duyurulur..

Bu yazı 1327 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum