İlhami Etci

İlhami Etci


Ben öldükten sonra:Ha sen öldürmüşsün,ha korona!

02 Nisan 2020 - 23:01 - Güncelleme: 02 Nisan 2020 - 23:12

Dünyayı saran koronavirüs salgını gittikçe büyüyor.Her ülke ekonomik olarak büyük darbe aldı.Ülkemizde zor bir süreçten geçiyor.Allah Devletimize,Milletimize,İnsanlığa yardım etsin.

Koronavirüs salgını sebebiyle Ülkemizde alınan tedbirler  nedeniyle bir çok esnaf iş yerini mecburen kapattı.Ermenek’te de mecburen iş yerini kapatmak zorunda kalan çok sayıda esnaf var.Diğer esnaflarda  müşteri sıkıntısı çekiyor.Millet evinden dışarı çıkmıyor.Doğrusu da bu.

Ermenek’te yaşanan maden faciasının ardından ocaklar kapanmış ve Ermenek ekonomisi büyük yara almıştı.Zaten zor durumda olan esnaf  korona yüzünden daha beter durumda.Esnafa verilecek olan desteklerden her esnaf yararlanamıyor. Kredi çekemeyen ve önceden kredi çekmiş esnaflar var.Bankalar dışında şahıslara borcu olanlar var. Kısa vadede bazı borçlar ertelenmiş olmasına rağmen birkaç ay sonra esnafın yükü artmış olacak.Daha da zorlanacak.Türkiye genelinde 2 milyon kişiye yardım yapıldı.Bunların kim olduğu belli değil.Daha önce yardım edilenlere yardım edildi deniliyor.Daha önce durumu iyi olup da, sonradan durumu kötüleşenler ne olacak?  Başka kentlerde okuyan ve ev kiralayan öğrenciler var.Ev kiraları işliyor. Şu Ermenek’te o kadar zor durumda insan var ki! Tahmin ettiğinizden çok fazla.

Ermenek’te kaç kişiye yardım yapıldı? Aynı kişilere birkaç sefer yardım yapılabilir.Bu da diğer ihtiyaçlıların hakkına girer.Burada muhtarlara çok iş düşüyor.Mahallerindeki ihtiyaçlı insanları takip edip gerekeni yapmalılar.Yardım yapmak isteyenler önce komşularından başlamalı.Yakındakileri unutmayalım.
İşin özü hükümet bir an önce sicil affı çıkarmalı.Her esnafa az da olsa faizsiz kredi vermeli.Devlet bu durumlarda halkının yanında olmak zorunda zaten. Bu ortamda bile insan ayırmak caiz değildir. Hep birlikte olmak lazım.Kısacası “Ben keçiden kıl umarım,keçi b enden çul umar”.Allah bu beladan en kısa zamanda bizleri kurtarsın.
 

Bu yazı 3240 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum