Hasan Şimşek

Hasan Şimşek


BANKA ATM'leri DÖKÜLÜYOR!

19 Temmuz 2021 - 11:44


Bu bayramda da banka ATM’leri müşterilerinin taleplerini yeterli ölçüde karşılamakta uzakta kaldı. Şöyle ki;
Kurban Bayramı arifesinde özellikle yazlık kentlerdeki ATM’lerde vatandaşlar para bulamaz hâle geldiler, o ATM, bu ATM, şu ATM dolaşıp durdular. Ya para yok, ya da yetersiz, onluk, yirmilik cüzi miktarda para verişleri var. Bu ödemeler de ancak çocukların bayram harçlığını karşılar durumda.
Pandemi Döneminde, hizmette verdikleri aksaklıklar ve kusurlar anlayışla karşılansa da, Kurban Bayramı  arifesinde ve sonrasında 9-11 günlük tatil esnasında ATM’lerin para ile günlük takviye edilip düzenli servis sağlanmamış olması  ya bir iş bilmezlik ya da vatandaşı önemsememedir. Her ikisi de bankaların vatandaşa verdiği hizmet anlayışı bakımından büyük bir kusurdur.
Bayram tatilleri dışında da zaman zaman bankalara ait ATM’ler tatil yörelerinde yeterli hizmet verdiği söylenemz. ATM’lerin çoğu eski ve hantal, günün durumuna göre ekran güneşle kaplı, korunaksız, müşteri memnuniyeti açısından yenilenmesi gerekir.
Ortak ATM’lerde özellikle devlete ait bankalarda (Ziraat, Halk ve Vakıf) bir ATM’de para yoksa diğerlerinden çekilebiliyor olması da yeterli gelmiyor hepsi bu bayram tatilinde yetersiz kaldı, özel bankaların da işlerlik bakımından bunlardan fazla bir farkı yok.  En yakın şube ya da en yakın ATM de fazla bir işe yaramıyor.
Ayrıca hizmet alamayan vatandaşın tekrar tekrar ATM’lere para gelmiştir ümidiyle ile gidip sıra olması ve eli boş dönmesi de kayda değer.
Geçen yüz yılın son çeyreği hariç, öncesinde bankalar bir güven, bir sağlamlık imajı verse de artık günümüzde, hizmet anlayışı ve güven açısından vatandaş nazarında bir irtifa kaybettiği gözlenmektedir.
Bu yazının yazılmasındaki temel amaç, ilgili bankaların tatil günleri öncesi ve uzun tatillerde ATM’leri para ile eksiksiz takviye edilmesi zaruretini hatırlatmaktır.
Pandemi başlangıcından bu yana bankalarımızın müşteri ilişkiler yönünden sınıfta kalmasalar da ikmale kaldıkları gerçeğini yöneticilerinin görüp aksaklıkları düzeltmesi temennimizdir. Bu vesile ile tüm okuyucularımın Kurban Bayramını içtenlikle kutlarım.  19.07.2021 Hasan ŞİMŞEK


 

Bu yazı 467 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Hasan ŞİMŞEK
  5 gün önce
  Saygısız, yetkisiz, bilgisiz yorumcu!, Öncelikle yazıyı iyi oku ve anla. Senin hakaretamiz yorumun, yazının karşılığı değil. Yazının ne maksatla yazıldığını anlamamışsın. Boşa sıkıyor ve saygısızca bir hitap tarzınız var. Yazının muhatabı da çalışanlar değil, " Sinekten yağ çıkartırcasına tüketiciyi hiçe sayan, ona saygı duymayan üst düzey banka yöneticileridir. Sana ne oluyor ki? Millet hâlâ daha ATM'lerde para bulamıyor. Yazıyı bir daha anlayarak oku ve yorumunu bilgini ortaya koyarak yaz.
 • Hsn
  1 hafta önce
  Ağzı olan konuşuyor bankalar arefe günü daha çalıştı pandemide devlet memurları 10 ,16 çalışırken bankalar 9, 17 çalışmaya devam etti her sektör banka gibi çalışsa ülke bidaha kalkinir.
 • Hasan ŞİMŞEK
  6 gün önce
  Ağzı olan değil aklı olan ve toplumda aksayan yönleri görenler konuşur ve yazar. Okuduğunuzu anlamamışsınız. önce yazılanı anlamaya çalışınız. Ben ATM'lerden söz ediyorum. Benim bulunduğum yazlık kentte özellikle devlet bankalarında para yok, yok, yok. Var olan da 10'luk ve 20'lik olarak cep harçlığı veriyor. Halk ATM'lerde para diye hâlâ daha kıvranıyor. Belli ki bankacısınız, üslubunuz seviyenizi ölçüyor.