VEFA DESTEK GURUBU TOPLANTISI YAPILDI

VEFA DESTEK GURUBU TOPLANTISI YAPILDI
23 Mart 2020 - 18:16 - Güncelleme: 23 Mart 2020 - 19:53

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün ilgi yazısında belirtildiği üzere birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Coronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle tüm dünyada can kaybı ve vaka sayısı artmaya devam etmektedir. Covid-19 salgınında en temel risk unsuru toplumsal alanlarda virüsün bulaşıcılığının yüksek/hızlı olması ve 65 yaş ve üzeri, bağışıklık sistemi düşük ve kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp/damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan insanların üzerinde ciddi sağlık sorunları oluşturarak insan hayatını tehdit etmektedir. 

        Bu nedenlerden dolayı Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda, İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi ve Umuma Hıfzıssıhha Kanunu'nun 27. ve 72. maddesi kapsamında; 21.03.2020 tarihi saat 24.00' den sonra 65 yaş ve üstü Vatandaşlarımız ile anılan kronik rahatsızlıklara sahip Vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri sınırlandırılarak sokağa çıkmaları yasaklanmıştır. 

Bu kapsamda; İhtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması; temel ihtiyaçlarını karşılamak için Ermenek Kaymakamı Batuhan Taşgın Başkanlığında 65 yaş üstü Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturulmuştur. 
 
İlçemiz Kaymakamı Batuhan Taşgın Başkanlığında Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkezinde Vefa Sosyal Destek Grubunda bulunan İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluş Amirleri, Sivil toplum kuruluş temsilcileri toplantı yapılmış yapılan toplantıda; Vefa Sosyal Destek Grubu ile 65 yaş veya kronik hastalığı olan vatandaşlarımızın sağlık başta olmak üzere tüm temel zaruri ihtiyaçlarının karşılanması için yapılması gerekenler hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur.
 
            Yapılan toplantıda hijyen kuralları ve sosyal mesafeye dikkat edilmiştir.
           
 

Bu haber 1212 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum