Ürettikleri maskeleri Ermenek Devlet Hastanesine teslim ettiler

İncikzade Mustafa Emine Keleş Cumhuriyet Ortaokulu'nda, 3 boyutlu yazıcıyla sağlık çalışanları için yüz siperliği üretildi.

Ürettikleri maskeleri Ermenek Devlet Hastanesine teslim ettiler
03 Nisan 2020 - 10:20 - Güncelleme: 03 Nisan 2020 - 12:53

Karaman'ın Ermenek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce koronavirüs tedbirleri kapsamında, sağlık çalışanlarına destek olunması için harekete geçildi.

Bunun üzerine İncikzade Mustafa  ve Emine Keleş Cumhuriyet Ortaokulu'nda, 3 boyutlu yazıcıyla sağlık personeli için yüz siperliği üretilmeye başlandı.

 

Karaman'da sağlık çalışanları için yüz siperliği yapıldı

 

6.5 SAATTE TAMAMLANIYOR

Siperliğin tasarımını bilgisayarda 3 boyutlu olarak yaptıklarını anlatan bilişim öğretmeni Ali Ateş, ''Sağlık çalışanlarını yüz kısmına gelecek virüs gibi tehlikelerden korumak için siperlik maske üretmeye başladık. Bilgisayarda 3 boyutlu olarak tasarlayıp, yazıcıda 200 derecede basıyoruz. 1 maske 1.5 saatte tamamlanıyor. Biz 3'lü model yaptık ve 6.5 saatte tamamlanıyor, sonra biz bunları silikonluyoruz ve arkasını lastikle birleştiriyoruz.'' diye konuştu.

 

Karaman'da sağlık çalışanları için yüz siperliği yapıldı

 

30 TANESİ HASTANEYE TESLİM EDİLDİ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Açıkgöz de ilk üretilen 30 yüz siperliği, hastaneye teslim ettiklerini ve 150 tane yapmayı planladıklarını söyledi.

İhtiyaca göre hareket edip, sağlık çalışanlarına destek olacaklarını belirten Açıkgöz, ''Ortaokulumuzda kurulan Beceri Tasarım Atölyesi'nde sağlık çalışanlarımızın ihtiyacı olan siperli maske üretimine 3D yazıcıyla idareci ve öğretmenlerimizin desteğiyle başladık. İlk maskelerimizi Ermenek Devlet Hastanesi başhekimimize teslim ettik. Tüm siperlik ihtiyaçlarını karşılayacağız.'' dedi.

 

Karaman'da sağlık çalışanları için yüz siperliği yapıldı


Bu haber 2540 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları