Mersin SUNTV'de Ermenek Programının 2. Bölümü Yayınlandı

Mersin’de yayın yapmakta olan SUNTV Televizyon Kanalı’nın 'Nil Sezer İle Seyr-i Alem' programında Ermenek’i tanıtan programın 2. bölümü yayınlandı.

Editör: İlhami Etci
15 Ekim 2021 - 01:44 - Güncelleme: 15 Ekim 2021 - 02:42
İki hafta önce ilk bölümü yayınlanan programın geçen hafta yayınlanan ikinci bölümünde Barnabas dönemine ilişkin bilgilerin yanısıra, Ermenek Helvası, Güneyyurt İkizini, Ulucami ve Balkusan’dan görüntüler eşliğinde Karamanoğlu dönemi anlatıldı. Ayrıca Gökçeseki Kaya Mezarları görüntüleri eşliğinde de Roma ve Bizans dönemine ilişkin bilgiler verildi.
 
Bu haber 3286 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mustafa Cekic Australia
  1 ay önce
  Emegine saglik hocam devamini dileriz yeni bilgiler heyecan verici saygilar
 • NİL SEZER
  1 ay önce
  Pek çok örenyeri ve antikkentten farklı hikayeler paylaştık.Bazı coğrafyalar vardır,gitmeden önce beyninizde canlanan,ama gidince ya hayal kırıklığı olur ya da tam tersi.Ermenek,doğasıyla ,müthiş tarihiyle ve misafirperverliğiyle kesinlikle favorimiz oldu.Çok keyif aldık ve omuzlarımız kabardı...Bizlere bu cennet vatanı miras bırakan ecdada minnetle.....Bir daha ,bir daha gidilecek yerler listemizde yerini aldı.Yaşadığımız bu eşsiz ülkenin,her bir karışı buram buram tarih kokan bu eşsiz toprakların değerini bir an önce anlayabilmemiz dileğiyle...Teşekkür ederiz.