Karaman'da koronavirüs için yürüdüler

Karaman'da koronavirüse dikkat çekmek için yürüyüş düzenlendi.

Karaman'da koronavirüs için yürüdüler
26 Haziran 2020 - 17:56

Karaman'da İl Sağlık Müdürlüğü öncülüğünde pandemi farkındalık yürüyüşü yapıldı. Yürüyüşün ardından Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık Ramazan Bayramı öncesi 120 olan vaka sayısının şuan 500'e ulaştığını açıkladı.

Karaman İl Sağlık Müdürlüğü koronaviürs hakkında farkındalık oluşturabilemek adına bugün pandemi farkındalık yüryüşü düzenledi. Pandemi farkındalık yürüyüşüne Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı. 

Atatürk parkından Aktekke 15 Temmuz Demokrasi meydanına kadar devam eden yürüyüşe, Polis, Jandarma, AFAD, Ambulans ve Umke araçlarıda sirenlerini açarak eskortluk etti. Yürüyüş kortejini ise meraklı vatandaşlar cep telefonu kameraları ile kaydederek sosyal medya üzerinden canlı yayın yaptı.

Farkındalık yürüyüşünün ardından konuşan Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık Ramazan bayramının ardından vaka sayısının tırmanışa geçtiğini belirterek Karaman'da bayramdan önce 120 olan vaka sayısı bayramdan sonra hızla artarak 500 sayısına ulaştığını kaydetti.

Kentte vefat eden hasta sayısının 16 olduğunu söyeyen Işık,; "Bir anlamda sağlık personelimizin öz verili çalışması üstün gayreti boşa çıkmış. Çekilen bunca sıkıntıya rağmen hastalığın yayılma hızı önlenememiştir. Şimdi geriye dönüp acaba nerde hata yaptık deyip özeleştiri yapmamızın tam zamanı. Hatamız şu rehavete kapıldık, sosyal mesafeyi korumadık, maske takmadık, hijyene dikkat etmedik. Bu üçüne dikkat etmediğimiz sürece bu virüs içimizde bir seri katil gibi dolaşmaya devam edecek. Oysa bunu yenmek elimizde. Lütfen gevşemeyelim rehavete kapılmayalım, temizliğe, sosyal mesafeye ve maske takma kuralına mutlaka uyalım." 

Reklam
Bu haber 1017 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum