Ermenek'te Koronavirüs bitmez! Neden mi?

Ermenek'te Koronavirüs bitmez! Neden mi?
Editör: İlhami Etci
02 Mart 2021 - 20:37 - Güncelleme: 02 Mart 2021 - 21:09
Ermenek'te alınan koronavirüs tedbirleri sonunda 9 günlük karantina uygulandı.
Dokuz günlük karantinanın ardından 01.03.2021 tarihi Pazartesi gününde Ermenek'te görülen manzaralar herkese pes dedirtti.Ermenek'te korana bitmez! Neden mi?

1-Ermenek halkı hala koronavirüsün ne kadar tehlikeli olduğunun farkında değil
2-Kadınlar hala bir araya gelip,ev gezmelerine devam ediyor.
3-Marketlerde denetim yok.Tıklım tıklım
4-Bazı siyasi parti temsilcileri sık sık Ermenek dışında görüşmelere ve toplantılara katılıyor.
5-Toplu taşıma araçları yeteri kadar denetlenmiyor.
6-Ermenek'te herkese korona testi yapılmıyor.Korona testi pozitif çıkan insanlarla temaslı olan insanlara test yapılmıyor.  10 günlük karantina sonrasında hastalara tekrardan test yapılmıyor.
7-Test yapılması gereken insanlara test yapılmadığı için bir çok insanın hastalığı geçirdiğinin farkında olmaması nedeniyle hastalığı yayıyor.
8-Ermenek dışına her hangi bir rahatsızlığı nedeniyle çıkan ve Ermenek dışındaki hastanelerde tedavi olanlar takip edilmiyor.Ermenek'e girişlerinde test alınmıyor.
9-Hasta olanlar gizleniyor.
10-Vaka sayıları açıklanmıyor.
Yaptığımız araştırmalara göre şu an Ermenek'te vaka sayısının görünenden üç kat daha fazla olduğu tahmin ediliyor.
 
Bu haber 3453 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • saim alan
  1 ay önce
  pandemi' de T.C. Sağlık Bakanlığının bir Alğoritması yani bir yol haritası var testi pozitif çıkıp karantinaya alınan vatandaşa süre sonunda tekrar test yapılmıyor aşının durumu ortada sırası gelene yapılıyor ancak insanımız sanki aşı olunca kurtuldum sanıyor oysa böyle değil öncelikle insanımız şunu düşünmeli hastalarımızı ziyaret edemiyoruz daha acısı ise bu virüsten ve doğal ölümü gerçekleşen kişiye bile son hizmetimizi yapamıyoruz en acısıda mezara bile kendimiz koyamıyoruz kendisini pozitif olduğu halde bile gizleyen vatandaşlar cabası yani kul hakkıymış vebalmiş hak getire onun için özellikle benim güzel ülkemin insanları ve memleketimin insanlarına bir tek iş düşüyor bir yıl kendimizi sevdiklerimizi izole edelim sabredelim maskemizi mutlaka takalım beş çayları ve misafirlikleri erteleyelim önceden anne babasına bayramlaşmada ellerini öpmeye gitmeyenler telefon ve mesajla kutlayanlar şimdi ziyaret edesileri el öpesileri geldi yanlışmı o akıllı veya akılsız telefonlarla bir süre daha görüşmelerimizde kullanalım temastan kaçınalım çünkü kaybettiklerimiz geri gelmeyecek ve hep vicdanımızda bir yara ve sızı olarak kalacak marketlerden mümkün mertebe uzak duralım insan sayısının fazla olduğu yerlerde hiç bulunmayalım bulunmuyorsun diye gönül koyanlar koysun sonrasında herkes bunun doğru olduğunu anlayacak ama iş çok geç olmadan aklımızı başımıza alıp tedbir alalım ve o güzel memleketimde benim güzide hemşerilerim hep birlikte hayatımızı idame ettirelim antikorunuz bol olsun sağlıcakla kalın torosların yiğitleri ve kadınları saygılarımla
 • Hasan Şimşek
  1 ay önce
  Geçeen yazımda yazdım, yöre insanı tarih boyu kendine buyruk, başı boş ve bildiği doğrultuda giden insanlar olara tanımlanır. Günümüz deyimi ile sivil itiatsızlık var gibi görünüyor. MESAFE MASKE TEMİZLİK gerisi hikâye. Canlar heba olmasın, kurallara uymayanlar cezalandırıılsın.
 • Bir vatandaş
  1 ay önce
  Ermenek de o kadar zengin var.. Neden hep bina dikiyorlar madem zenginsiniz mağdurun elinden tutun. O kadar malı ahirete mi götürüyorsunuz sanki Allah Ahmet Nezahat Keloşoğlundan razı olsun başka sözüm yok.
 • Bir vatandaş
  1 ay önce
  Ermenek de korana bitmez neden diye sorulursa insanımız gamsız. Ve herkes paranın esiri olmuş ahlak diye bir şey yok sözüm mazlumlardan hakkı gözeten ermenek zenginlerinden dışarı.