Ermenek'te çiftçilere getirilen yasak Twitter'da gündem oldu

Ermenek'te çiftçilere getirilen yasak Twitter'da gündem oldu
Editör: İlhami Etci
21 Şubat 2021 - 00:37 - Güncelleme: 21 Şubat 2021 - 01:05
Vaka sayılarında görülen artış nedeniyle Ermenek ve köylerinde Pazartesinden itibaren 5 gün karantina ilan edilmişti.İlçe Hıfzıssıhha kurulunun aldığı kararlar arasında çiftçilerin faaliyetlerinin yasaklanması da bulunuyordu.
Çiftçilere getirilen bu yasak Twitter'da gündem oldu.Twitter gündeminde Ermenek 4. sırada yer aldı.Türkiyenin her yerinden binlerce tweet atıldı.Alınan karar" Ermenek Kaymakamlığı hayırdır" sloganı ile protesto edildi.
Bu haber 4312 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • mehmet altun
  1 ay önce
  tarım engellnemez çiftçiliğe pandemide bile yasak gelmedi millet ekecek budayacak herkes kendi bağında bahçesinde zaten.
 • Yasir AK
  1 ay önce
  Oy verirken iyi düşünün deniliyor.Ne alaka pandeminin sokağa cikma yasağının secimle ne alakası var.Ciftcimize tarlasına gitmek isteyen serbest olması uygun olurdu
 • Hasan Şimşek
  1 ay önce
  Ucuz ve kolay söylemlere hayır, Karantina gerekiyorsa taviiz verilmeden uygulanmalıdır. Keyfi bir karar olmadığı biliniyor. Verileer gövre hareket edilmiştir. Kongreler v eantalya otelelri ermenek'i bağlamaz. Ermenek halkının sağılığı önemlidir. Tedbirler ve kontrolelr eksiksiz yerine gedirilmelidir diye düşünüyorum.
 • Hasan Şimşek
  1 ay önce
  Uuntmayınız kurallara uymayanların, uyanlar bedelini ödüyor. İşin şakası yok, ucuz laflara da gerek yok. Önlemlere uyup kenidimizi korumak zorundayız. Sen sağ ve sağlamsan bağ ve bahçeniin ziraatın bir anlamı var. Ermenek kaymakamlarını en çok eleştiren biri olarak üç ay önce göreve başlayan bir kaymakamı bağ bahçe budamaya davet etmek ziraat ile uğraşan birisine yakışmaz. Köşe yazımı okuyunuz.
 • R. Öner
  1 ay önce
  Kaymakam bey gelsin bizim bahçelerin budamasını yapsın benim çifçi belgem yok 4 çocuğum var ocaklar kapalı çalışamıyoruz ne olacak halimiz kınıyoruz yasayı
 • Can Kara
  1 ay önce
  Oy verirken 2 kere düşünün...